Ekopaliva pro vás
Skupina BIOMAC:
CZ EN DE

   

Společnost ABX s.r.o. je tradiční výrobce a dodavatel krbových kamen. V nabídce společnosti je více jak 200 typů krbových a kachlových kamen, krbových sestav, krbových vložek a kuchyňských sporáků. Všechna vyráběná kamna jsou konstruována na principu "dvojího spalování" primárního a sekundárního vzduchu a u nové řady výrobků je již využíván princip "trojího spalování" s terciárním vzduchem. Navíc u vybraných typů používáme námi patentovanou automatickou regulaci poměru primárního a sekundárního vzduchu.

Společnost dnes zaměstnává více než 250 zaměstnanců ve výrobních provozech v Rumburku, ve Varnsdorfu a Starých Křečanech. Roční produkce kamen v posledních letech přesahuje hranici 20 000 ks a kromě České republiky jsou významnými odběrateli zákazníci v celé Evropské unii.

DOPORUČENÉ PALIVO: DŘEVĚNÉ BRIKETY

 

Atmos je rodinná česká firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na pevná paliva (tuhá paliva). Firma exportuje více než 80 % své produkce do zahraničí, především do Německa, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska, Rakouska, Polska, Ruska, Bulharska, Dánska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska, Španělska, Velké Británie atd.

Sortiment zahrnuje kotle na pevná paliva (tuhá paliva), kotle na dřevo od 15 do 150 kW, kotle na uhlí (dřevo) od 20 do 50 kW, kotel na hnědouhelné brikety (černé uhlí) od 25 do 45 kW, kotle na pelety od 4,5 do 80 kW a kombinované kotle na zplynování dřeva v kombinaci s hořákem na pelety nebo ELTO ve výkonech od 20 do 35 kW. Výrobky firmy Atmos vzbudily velký zájem mezi uživateli topícími dřevem a instalatéry, pro svou dobrou funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě, velice příznivou cenu.

DOPORUČENÉ PELETY: BIOMAC TOP A1, BIOMAC CLASSIC A1

 

Historie firmy BENEKOV sahá do roku 1949, kdy byl v Horním Benešově založen Strojní a výrobní kombinát se specializací na kovovýrobu. Od roku 1951 se provozovna stala součástí státního podniku DAKON. Hlavní výrobní náplní byla výroba komponent pro topenářskou techniku. V roce 1991 byla provozovna zprivatizována a přejmenována na BENEKOV a stala se ryze českou soukromou rodinnou firmou pod vedením majitele Leopolda Bendy. Firma se nachází na okraji města Horní Benešov, které má dobré spojení s Bruntálem, Krnovem, Opavou či Ostravou.

V současnosti již patří BENEKOV mezi významné evropské firmy zabývající se problematikou spalování uhlí a biomasy. České kotle firmy BENEKOV jsou exportovány do 23 evropských zemí, vývozní teritoria sahají od Velké Británie až do Ruska. Kotle jsou využívány pro vytápění rodinných domů, škol, firem a jiných podobných objektů.

DOPORUČENÉ PELETY: BIOMAC TOP A1, BIOMAC CLASSIC A1, BUK PREMIUM A1, BIOMAC STANDARD (v závislosti na typové řadě kotle)

 

 

Firma Hostomský - Krbová kamna, kotle, vznikla již v roce 1991 původně se zaměřením na servis plynových kotlů a kotlů na dřevo VERNER.

V roce 2011 jsme získali zastoupení pro český trh od předního rakouského výrobce kotlů na peletky HAPERO Energietechnik.

V současné době nabízíme široké spektrum kamen, krbových vložek a kotlů od celé řady domácích i zahraničních výrobců. Specializujeme se na kompletní dodávku, montáž a záruční i pozáruční servis kotlů na dřevo a peletky a na montáže systémů ústředního vytápění.

DOPORUČENÉ PELETY: BIOMAC TOP A1, BIOMAC CLASSIC A1,  (v závislosti na typové řadě kotle)

KVS EKODIVIZE a.s. závod Dvorce vyrábí spotřebiče na pevná paliva, sporáky, kamna a kotle. Tento sortiment vyrábí v současné době v osmi typových řadách a dodává pod značkou KVS MORAVIA. Tyto spotřebiče pracují na principu spalování pevných paliv: hnědého uhlí, dřeva a v současné době také ekologického paliva – dřevených briket.

Výrobky jsou exportovány do Německa, Francie, Velké Britanie, Irska, Rakouska, Itálie, Slovinska, Slovenska, Ruska, Finska, Švédska, Polska, Estonska a Lotyšska.

DOPORUČENÉ PALIVO: DŘEVĚNÉ BRIKETY

 

Společnost MultiBio s.r.o. se sídlem v Rakovníku se pohybuje na trhu od roku 2013. Výrobcem kotlů značky Multibio je společnost Petrojet Trade s.r.o.

Hořáky MultiBio mají i ve spalování dřevěných pelet velkou výhodu. Naši zákazníci se často ptají, jaké jsou výhody rotačního hořáku MultiBio proti hořákům miskovým nebo čtvercovým univerzálním hořákům v souvislosti se spalováním dřevěných pelet. Na první pohled by se zdálo, že dřevěné pelety dokážou spalovat všechny typy hořáků na trhu. Hořáky MultiBio dokáží spálit i pelety, jejichž kvalita neodpovídají certifikátu, který prodejce k peletám vystaví. Tato situace nastává často a prodejce pelet jí může jen obtížně předejít nebo ovlivnit. Zásadní výhoda hořáku spočívá v tom, že není citlivý na kvalitu dřevěných pelet a dokáže spálit i pelety nejnižší třídy, které při hoření vytváří spečence popela nebo i pelety, které mohou obsahovat více minerálů a značné množství popela nebo příměsí, které mohou výrobci pelet usnadnit jejich výrobu.

DOPORUČENÉ PELETY: BIOMAC TOP A1, BUK PREMIUM A1, BIOMAC CLASSIC A1, BIOMAC STANDARD (v závislosti na typové řadě kotle)

 

Společnost OPOP s.r.o. je českou firmou, která je na trhu již více než 65 let. Sídlo společnosti s výrobním závodem společně se vzorkovou prodejnou se nachází ve Valašském Meziříčí; dceřinou společností je OPOP s.r.o. Slovakia v Prievidzi.

Široký sortiment společnosti v oblasti topenářské techniky nabízí zákazníkům možnost výběru mezi kotly pro klasické ruční přikládání (ocelovými, litinovými), zplyňovacími kotly a kotly peletovými, které jsou svou jedinečnou kvalitou, funkčností a příslušenstvím určeny zejména pro náročnější uživatele vyžadující komfort, pohodlí a úsporu času.

DOPORUČENÉ PELETY: BIOMAC TOP A1, BUK PREMIUM A1, BIOMAC CLASSIC A1

 

Společnost PONAST spol. s r.o. je výrobcem automatických teplovodních kotlů na dřevní pelety, které úspěšně uvádí do provozu nejen na českém trhu, ale ve stále větším měřítku i na trzích Evropské unie. Tyto kotle jsou prostředkem k ekologickému vytápění a využívají jako palivo obnovitelné zdroje energie.

Výroba kotlů, které splňují požadavky zákazníků na moderní a ekologické vytápění, je založena na vývoji, který ve společnosti probíhá nepřetržitě od roku 2000. Společnost vyrábí několik typových řad kotlů, které se liší zejména jmenovitým výkonem, výkonovým rozsahem, účinností a emisními parametry. Vývoj se neustále přizpůsobuje aktuálním trendům na trhu a aktuálním požadavkům zákazníků.

DOPORUČENÉ PELETY: BIOMAC TOP A1, BUK PREMIUM A1, BIOMAC CLASSIC A1

 

Společnost VERNER je výrobcem kvalitních kotlů na pelety, zplyňovacích kotlů na dřevo a interiérových kotlů (krbová kamna s výměníkem), které patří ke špičce na Evropském trhu. Kotle VERNER vynikají nejen automatickou obsluhou, vysokou technickou úrovní, bezkonkurenční životností, ale hlavně minimálními provozními náklady.

Jako jediný výrobce kotlů v Evropě vyrábíme zplyňovací kotle na kusové dřevo z nerezové oceli a zárukou na kotlové těleso 7 let, automatické kotle na pelety, agropelety a obilí, který dokáže spalovat až 60 druhů paliv nebo interiérové kotle (krbová kamna s výměníkem) s možností zadního přikládání, které jsou vhodné i nízkoenergetických objektů.

DOPORUČENÉ PELETY: BIOMAC TOP A1, BIOMAC CLASSIC A1, BUK PREMIUM A1, BIOMAC STANDARD (v závislosti na typové řadě kotle)

 

Skupina BIOMAC:
Biomac industry logo Biomac energy logo
© 2013 - 2018 Biomac
Tvorba stránek Winternet